pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 7 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 2158

Przejście na ul. Żubrów w Jankowicach będzie oświetlone

Wiosną wykonane zostanie oświetlenie przejścia przy ul. Żubrów w Jankowicach. Zadanie ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przechodzących przez ruchliwą drogę wojewódzką. Zadanie finansuje gmina Pszczyna.

Jankowice, Zubrów, myto
Przejście przy ul. Żubrów w Jankowicach zostanie oświetlone · fot. UM Pszczyna


- Droga wojewódzka nr 931, której fragmentem jest ulica Żubrów, należy do najbardziej uczęszczanych szlaków komunikacyjnych w naszej gminie. Wraz ze wzmożonym ruchem samochodów zwiększa się ryzyko potrąceń pieszych. By zwiększyć bezpieczeństwo osób przechodzących przez jezdnię gmina wykona oświetlenie w rejonie skrzyżowania z ulicą Grabową - zapowiada burmistrz Dariusz Skrobol.

Warto nadmienić, że sąsiedztwie przejścia znajdują się: boisko sportowe, wiata "Serce Wsi" oraz przystanek autobusowy. W okresie letnim z przejścia korzystają często spacerowicze i rowerzyści poruszający się pomiędzy Pszczyną, Studzienicami i dalej Lasami Kobiórskimi.

W ramach inwestycji w kolejnych tygodniach przeprowadzonych zostanie szereg prac związanych z budową nowoczesnego oświetlenia. Przy przejściu postawione zostaną dwie latarnie. Roboty o wartości 15 375 złotych wykona wyłoniona w drodze przetargu firma Instalatorstwo Elektryczne Mieczysław Kostka z Bojszów.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.