pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 6 października 2021
  • dzisiaj, 17:23
  • wyświetleń: 4036

18. Spotkania z Kulturą Żydowską: spacery, koncert, spektakl

W dniach 14-17 października jak co roku w Pszczynie potrwają Spotkania z Kulturą Żydowską! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - zwiedzanie cmenatrza żydowskiego przy ul. Katowickiej ze Sławomirem
XVI Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - zwiedzanie cmenatrza żydowskiego przy ul. Katowickiej ze Sławomirem Pastuszką "Znani i nieznani oraz ich wkład w rozwój Pszczyny" - 20.10.2019 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Program:14 października (czwartek)18:00 - Koncert fortepianowy Romana Salyutova "Mosty przyjaźni" ku pamięci dawnych żydowskich mieszkańców Pszczyny - kościół ewangelicki. Poniżej fotorelacja:

XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - koncert w kościele ewangelickim - 14.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Wystąpili: Roman Salyutov -fortepian, Michael Kibardin - skrzypce, Lev Gordin - wiolonczela.

15 października (piątek)9:00 - 16:00 - akcja porządkowania cmentarza żydowskiego w Pszczynie z udziałem gości z zagranicy i młodzieży szkolnej - cmentarz przy ul. Katowickiej - organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do pomocy!

16 października (sobota)13:00 - spacer po Pszczynie z przewodnikiem "Śladami Pszczyńskich Żydów" - oprowadza Sławomir Pastuszka - zbiórka przed ratuszem;

XVIII Spotkania z Kulturą Żydowską w Pszczynie - spacer śladami pszczyńskich żydów z przewodnikiem Śławkiem Pastuszką- 16.10.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


18:00 - spektakl teatralny "Nie upilnuje nas nikt" w reż. Jakuba Pieczki - sala widowiskowa Pszczyńskiego Centrum Kultury, ul. Piastowska 1 - wstęp wolny!

17 października (niedziela)16:00 - zwiedzanie cmentarza żydowskiego w Pszczynie "Śladami motywów i symboli" - oprowadza Sławomir Pastuszka - wstęp wolny!

Będzie możliwość zakupu przewodnika "Sprawiedliwy jak palma zakwitnie. Motywy i symbole cmentarza żydowskiego w Pszczynie".

spotkania z kulturą żydowską

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.