pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 1 maja 2021
  • wyświetleń: 1618

Biblioteka podsumowuje projekt "Przeczytane powstanie"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj

Biblioteka pedagogiczna w Pszczynie zaprasza do zapoznania się z filmami zawierającymi nagrania przeczytanych i zaśpiewanych utworów powstańczych. Są one podsumowaniem projektu "Przeczytane powstanie", zorganizowanego w ramach obchodów 100. rocznicy powstań śląskich.

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach Filia w Pszczynie
Biblioteka podsumowuje projekt "Przeczytane powstanie


W projekcie wzięli udział nauczyciele, bibliotekarze oraz uczniowie z Pszczyny i powiatu pszczyńskiego (ponad 40 osób). Teksty prezentowanych utworów powstańczych zaczerpnięte zostały w większości z książek dostępnych w bibliotece pedagogicznej, m. in. "Pieśni powstańczych" Adolfa Dygacza i "Antologii wierszy o Śląsku - Imię ziemi".

Z okazji 100-lecia powstań śląskich biblioteka zaprasza też do zapoznania się z wydanym przez Bibliotekę Śląską w Katowicach "Słownikiem powstań śląskich" (t. 1-2), który zredagowali Maciej Fic i Ryszard Kaczmarek. Ze słownika można skorzystać na miejscu w czytelni biblioteki.

Biblioteka pragnie serdecznie podziękować wszystkim biorącym udział w projekcie za zaangażowanie i przygotowane materiały. Do projektu wpłynęło tak dużo zgłoszeń, że konieczne było zaprezentowanie ich w dwóch filmach.

Filmy są dostępne na stronie biblioteki pedagogicznej: pszczyna.pbw.katowice.pl/podsumowanie-projektu-przeczytane-powstanie/ [link będzie działał od 2 maja]

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Biblioteka - PBW

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Biblioteka - PBW" podaj