pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 4 maja 2021
  • wyświetleń: 1512

Gmina wymienia się doświadczeniem w walce ze smogiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Końcem kwietnia burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wziął udział w debacie online pt. "Czyste powietrze - nowe zasady", organizowanej w ramach cyklu Europejskiego Kongresu Finansowego - o finansach samorządów.

burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wziął udział w debacie online pt. „Czyste powietrze - nowe zasady”
Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol wziął udział w debacie online pt. "Czyste powietrze - nowe zasady" - 29.04.2021 · fot. UM Pszczyna


Tematami wiodącymi spotkania była walka ze smogiem, projekty proekologiczne oraz system zachęt dla gmin uczestniczących w programie "Czyste powietrze". Chęć współpracy w ramach tego projektu wyraziło już ponad 1000 gmin. Część z nich pragnie wykorzystać doświadczenia Pszczyny, która jako pierwsza gmina w Polsce przystąpiła do programu pilotażowego. Modernizacja budynków wielorodzinnych spotkała się z olbrzymim zainteresowaniem innych samorządów i mieszkańców.

- Pszczyna jest przykładem dla wielu gmin w Polsce, że można wypracować takie rozwiązania, które dopasowane są "na miarę", uwzględniając specyfikę regionu - podkreślał podczas debaty online burmistrz Dariusz Skrobol.

W spotkaniu udział wzięli m.in. prof. Zbigniew Karaczun, członek Państwowej Rady Ochrony Środowiska i ekspert Koalicji Klimatycznej, prof. Maciej Chorowski, prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który jest operatorem programu "Czyste powietrze", a także dyrektor Jarosław Rot z BNP Paribas Polska.

Przypomnijmy, że od 16 kwietnia w Pszczynie realizowany jest antysmogowy pilotaż Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na wymianę kopciuchów i termomodernizację wielorodzinnych budynków mieszkalnych (3-20 lokali) zarezerwowano 6 mln zł.

BM / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj