pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Najnowsze

  • 14 kwietnia 2021
  • 15 kwietnia 2021
  • wyświetleń: 4564

Kastracje i opieka - gminy wspierają Zwierzęcą Arkadię

We wtorek burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z Aleksandrą Gruszczyńską ze "Zwierzęcej Arkadii". Na mocy podpisanego porozumienia gmina Pszczyna wesprze działania fundacji kwotą 13 tysięcy złotych. W tym roku więcej pieniędzy przekaże też gmina Miedźna.

koty
Kastracje i opieka - gminy wspierają Zwierzęcą Arkadię · fot. pixabay.com


Samorząd i organizacja pozarządowa wspólnymi siłami będą kontynuować opiekę nad kotami wolno żyjącymi oraz bezdomnymi psami. Będą także działać na rzecz polepszania warunków bytowych kotów wolno żyjących i szukania bezdomnym zwierzętom nowych właścicieli.

- Gmina Pszczyna od wielu lat jako jeden z nielicznych samorządów powiatu pszczyńskiego bardzo aktywnie angażuje się w pomoc zwierzętom, wysłuchuje naszych postulatów i wdraża co roku coraz lepsze rozwiązania do programu ograniczania bezdomności w gminie - mówi Aleksandra Gruszczyńska - Środki, które gmina zabezpieczyła w budżecie będą spożytkowane na kastrację i sterylizację kotów wolnożyjących z gminy Pszczyna, zakup karmy dla tych kotów i dystrybucję do karmicieli. Fundacja również 9. rok będzie zajmować się odpowiedzialnymi adopcjami psów i kotów z punktu zatrzymań dla zwierząt bezdomnych przy Miejskim Zakładzie Zieleni - zapowiada.

Zwierzęca Arkadia, Aleksandra Gruszczyńska, Dariusz Skrobol
We wtorek burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol spotkał się z Aleksandrą Gruszczyńską ze "Zwierzęcej Arkadii" · fot. UM Pszczyna


Ponadto Zwierzęca Arkadia przekazała w czwartek, 15 kwietnia, że po raz pierwszy w tym roku Gmina Miedźna postanowiła wygospodarować większe środki na kastrację kotów wolnożyjących w gminie, zakup karmy dla tych kotów i ewentualne podleczenie, jeśli zwierzę będzie tego wymagać.

Środki, które w przyszłym tygodniu zostaną przekazane Fundacji w formie dotacji wynoszą łącznie 8970,00 zł, w tym:
  • 6440,00 zł na kastracje kotów wolnożyjących
  • 1530,00 zł na zakup karmy dla kotów wolnożyjących
  • 1000,00 zł na ewentualne leczenie kotów wyłapanych do kastracji


Za wykonanie zadania publicznego nasza organizacja nie pobiera wynagrodzenia, jest to działanie nieodpłatne - wszystkie przekazane środki zostaną zainwestowane w w/w działania dla wolnożyjących kotów na terenie gminy.

- To kolejny dobry przykład dla innych gmin - bardzo się cieszymy, że następna gmina zechciała wysłuchać naszych próśb i wdrożyć nowe, skuteczne działania ograniczające bezdomność - komentują opiekunowie zwierząt ze Zwierzęcej Arkadii.

- Drodzy mieszkańcy gminy Miedźna - możecie od przyszłego tygodnia zgłaszać do nas koty wolnożyjące wymagające kastracji, bardzo zależy nam na współpracy z mieszkańcami i karmicielami w zakresie odławiania tych kotów. Karmicieli prosimy o kontakt, jeśli potrzebna jest Wam karma. Zgłoszenia można kierować telefonicznie od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-17.00. tel. 782 241 515. Akcja trwa do 31 grudnia lub do wyczerpania środków - informują.

- Fundacja "Zwierzęca Arkadia" to ludzie, którzy kochają zwierzęta, pełni zapału sił i pomysłów. Są inicjatorami wielu dobrych inicjatyw. Cieszę się, że możemy w tych działaniach pomóc - dodaje burmistrz Dariusz Skrobol i zachęca do adopcji zwierząt porzuconych. - Każdy z nas może dać dom tym psom lub kotom, które niecierpliwie czekają na opiekę. Jeżeli nie mamy takich możliwości, na pewno znajdzie się inny sposób, by pomóc. Fundacja cyklicznie organizuje zbiórki karmy lub koców.

Przypomnijmy, że w Pszczynie Punkt Zatrzymań Zwierząt działa na terenie Miejskiego Zakładu Zieleni. Są tu jednak nie tylko te, które uciekły i lada moment odbierze je właściciel, ale i takie, które zostały porzucone i niecierpliwie czekają na nowy dom. Adopcję psów i kotów organizuje Marta Godzina ze wspomnianej Fundacji Zwierzęca Arkadia. Opiekunka doradzi w doborze odpowiedniego zwierzęcia.

Wszystkie zwierzęta przekazywane do adopcji są odrobaczone, odpchlone i przeszły sterylizację. Lista psów i kotów, które czekają na ciepło, opiekę i miłość znajduje się na stronie fundacji: www.facebook.com/ZwierzecaArkadia Każdy, kto chciałby adoptować zwierzę, może kontaktować się również telefonicznie z panią Martą pod numerem tel. 693-118-600.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.